blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Marsz “FASZYSTÓW” !

Patrzę i widzę ich. Idą. Ramię w ramię. Prawdziwi, wzorcowi „faszyści”. Dumnie obok siebie kroczą J.Piłsudski i R.Dmowski, Ignacy Paderewski, Kazimierz Puławski, Tadeusz Kościuszko, Józef Chłopicki, Romuald Traugutt.
Za nimi maszerują legioniści z I brygady, „Orlęta Lwowskie”, młodzi obrońcy Grodna(którzy leżąc związani, zostali rozjechani sowieckimi czołgami), żołnierze AK. NSZ i BCH. Gdzieś z boku idą cichociemni, J.Piwnik „Ponury”, B.Kontrym- „Żmudzin”. Rotmistrz W.Pilecki cicho rozmawia z dowódcami powstania antykomunistycznego J.Kurasiem „Ogniem”, S.Sojczyńskim „Warszycem”, Z.Szendzielarzem „Łupaszką”, Emilem Fildorfem „Nilem”, F.Jaskulskim „Zagończykiem”, Mieczysławem Dziemieszkiewiczem „Rojem”, A.Szackim „Bohunem”(NSZ). Lekkim krokiem idzie 18 letnia Danuta Siedzikówna” Inka”(powiedzcie babci, że .zachowałam się jak trzeba). Równym krokiem maszerują uczestnicy wojny z bolszewikami w 1920 r. (gdzieś mignął mi wujek Zenon Zyberyng), bohaterscy żołnierze KOP, oficerowie pomordowani w Katyniu. Idzie wielu, wielu innych. Łączy ich wolna Polska. Marzyli, walczyli, ginęli za wolną, suwerenną Polskę. Za Polskę nie tęczową, kolorową, tylko narodową, niepodległą Wolną, Polskę. Wszyscy byli wolnymi Polakami. Kiedyś byli patriotami dziś są faszystami. Kochają Polskę. Narodową, wolną Polskę, dlatego wszelakiej maści lewacy, postkomuniści, nazywają ich faszystami !!!
Marsz „faszystów” został zablokowany. Siedzą prawdziwi , wzorcowi antyfaszyści. Kogóż tam nie widać. Radośnie uśmiechniętych, stojących obok siebie J.Stalina i A.Hitlera. Obok nich O.Bismarck, Katarzyna II, Mikołaj I. Obok targowiczanie – F.Branicki, S.Potocki, S.Rzewuski. Widzę moich ulubieńców R.Luksemburg, F.Dzierżyńskiego. Jest cała śmietanka z KPP. F.Kon, J.Marchlewski. Oczywiście wśród nich radziecki agent, Żyd Ozjasz Szechter. Wśród antyfaszystów nie mogło zabraknąć B.Bieruta, ludzi z Armii Ludowej.- Mykoły Demko z AL.(nazwany M.Moczarem), M.Roli-Żymierskiego, Fajgy Mindly Danielak(żydówka, znana jako prokurator H.Wolińska), J.Bermana( Żyd), K.Rokossowskiego, H.Minca( Żyd). Wszystkich łączy jedno. Nienawidzą Polski i Polaków. Byli wrogami Polski. Wszyscy z nich mordowali wolnych Polaków, aby Polska nie była wolna, suwerenna, niepodległa. Słowo Polska to dla nich coś strasznego. Naród polski to dla nich coś obrzydliwego. Mieli jedno marzenie unicestwić Polskę. Zabić naszego ducha wolności. Nie mogą pozwolić aby wolni Polacy obchodzili swobodnie Dzień Niepodległości. Boją się POLSKIEGO PATRIOTYZMU. Boją się wolnych, dumnych ze swojej historii Polaków. Mają duchowych, ideowych spadkobierców. Oni dzisiaj powiedzą w telewizjach, napiszą w gazecie , że wolni Polacy są brunatnymi debilami, faszystami, zaplutymi karłami reakcji, rasistami, ksenofobami.
Narodu polskiego, wolnej Polski ma znowu nie być. Ma być kraj bez moralności, wiary, religii, kolorowy, tęczowy, lewacki euroregion nazwany priwislański kraj. A może ma nie być NICZEGO ? Przecież premier tego kraju mówi, że „polskość to nienormalność”, a jego polityczny Golem, publicznie głosi, że „musimy wyrzec się polskości” !!
Mój wujek Zenon, patrzy na mojego syna i tysiące innych młodych, wolnych Polaków, wie, że nie zginął na daremnie w wieku 16 lat walcząc w 1920 r. z hordami bolszewickich barbarzyńców. Maszerujący wolni Polacy, oddają dzisiaj cześć mojemu wujkowi i tysiącom innych Polaków, którzy zginęli za Polskę. Jednocześnie dają nadzieję, na to, że „Jeszcze Polska nie zginęła” !!

390 komentarzy do wpisu „Marsz “FASZYSTÓW” !”

  1. Premier Jarosława Kaczyński : “Państwo może istnieć na mapie, mieć flagę, godło i hymny ale to wcale nie oznacza, że jest wolne i niepodległe” . Wielu Polaków, ma błogie przekonanie, że żyją w wolnym, suwerennym kraju. Jednak tak naprawdę śnią w MATRIXIE ! Gdy się obudzą…już się tego boję !

  2. NA KAŻDYM KROKU WALCZYĆ BĘDZIEMY O TO, ABY POLSKA POLSKĄ BYŁA, ABY W POLSCE PO POLSKU SIĘ MYŚLAŁO.
    Kardynał Stefan Wyszyński

  3. Idą … mają obwiązane szalikami twarze, zaciągnięte kaptury, unoszą rękę w geście “zamawiam 5 piw”, mają szramy i szwy na łysych pałach po kolejnej burdzie na stadionie lub w knajpie. Każdy powód do mordobicia jest dla nich dobry. Jeszcze lepiej, gdy brakuje na piwo i jako lokalni patrioci obrabiają z drobniaków przechodnia w myśl zasady: 5 na jednego. Kije i butelki to koronne argumenty. Może to nie jest marsz faszystów, ale na pewno nie patriotów.
    Acha, pod symbolami, które noszą robiono przed laty getto ławkowe i demolowano sklepy Żydom.

  4. —-Patrzę i widzę ich. Idą. Ramię w ramię. Prawdziwi, wzorcowi „faszyści”. Dumnie obok siebie kroczą J.Piłsudski i R.Dmowski, Ignacy Paderewski, Kazimierz Puławski, Tadeusz Kościuszko, Józef Chłopicki, Romuald Traugutt.—–

    No jeszcze S.Staszic ze swoim dziełem “O przyczynach szkodliwości Żydów” z roku 1818 .

Dodaj komentarz