blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Rondo na Krakowskiej, im. Lecha i Marii Kaczyńskich !

Nie da się ukryć, że skrzyżowanie ulicy Krakowskiej, Targowej i Starej Drogi jest jednym z „głupszych” w Polsce. Tak  naprawdę już od dawna należało tam zbudować rondo. Lepiej późno niż wcale. Szkoda tylko, że prominentni  działacze PO,  J.Zacharewicz, starosta Robert Zakrzewski, sekretarz Tomasz Kornacki nie użyli swoich  politycznych wpływów i nie sPOwodowali,  żeby  rondo wybudowała  GDDKiA. Przecież to były minister Cezary Grabarczyk jest wielkim przyjacielem radomszczańskiej PO. To on gościł na konwencjach naszej elity PO i promował byłego już posła Jacka Zacharewicza.  Jedno zdanie ministra i rondo jest. To zapewne przypadek, że w miastach  rządzonych przez  PO, GDDKiA czyni różne inwestycje. Ale ok. Mieszkańcy Radomska wybudują rondo bez POmocy PO, za swoje pieniądze. Szkoda tylko mieszkańców ul.Partyzanckiej. Będą musieli czekać. Ale sądzę, że będą pamiętać komu POdziękować.  POradzimy sobie bez POmocy PO.  Nie tylko przy budowie ronda.  Mieszkańcy Elbląga, Bytomia już „POdziękowali”  PO.

Rondo przy ul. Krakowskiej, powinno mieć   godną nazwę. Uważam, że to rondo powinno nazywać się imieniem Lecha I Marii Kaczyńskich.  

Takie nazwanie ronda byłoby godnym  uczczeniem pamięci o  tragicznie zmarłym Prezydencie i jego małżonce.   

Parę słów przypomnienia dokonań Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był prawdziwym mężem stanu. Wiernym Polsce, działającym na rzecz jej pełnej suwerenności.  Całym swoim  życiem i służbą ojczyźnie  udowodnił,  że dobro polski jest dla niego najwyższą  wartością   był wybitnym przedstawicielem opozycji  demokratycznej w komunistycznym, totalitarnym  PRL,  internowanym w stanie wojennym.

Prezydent profesor Lech Kaczyński współtworzył Solidarność. Był szefem Najwyższej Izby Kontroli, a potem Ministrem Sprawiedliwości bezwzględnie zwalczającym korupcję i zorganizowaną przestępczość. W 2002 roku został wybrany na Prezydenta Warszawy. Uwieńczeniem jego pracy w służbie ojczyźnie była prezydentura Polski.

 Jako Prezydent Warszawy przywrócił  POLAKOM zapomnianych bohaterów Powstania Warszawskiego.  Lech  Kaczyński przywrócił Warszawie  dumę, ze swoją prawdziwej, bohaterskiej przeszłość .  Za Jego kadencji zbudowano Muzeum Powstania Warszawskiego, którym uczcił 60-tą rocznicę tego narodowego zrywu. Z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego powstał projekt renowacji najbardziej reprezentacyjnego miejsca stolicy – Krakowskiego Przedmieścia, który został zrealizowany po zakończeniu Jego kadencji. Pan Prezydent był również inicjatorem Centrum Nauki Kopernik.

 Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przywrócił  Polakom pamięć i dumę z polskości. Dzięki inicjatywom  Lecha Kaczyńskiego  Polacy zrozumieli wagę narodowej tożsamości.  Jego  oddanie Polsce  stanowi   wzorzec polskiego patrioty czasu pokoju. Lech Kaczyński przywrócił pamięć o zapomnianych bohaterach. Stawiając ich  jednocześnie za wzór postaw patriotycznych.  Uhonorował odznaczeniami wielu autentycznych  bohaterów,  czasu wojny, czasów powojennych i Solidarności.

Tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego,   w drodze na miejsce kaźni elity polskiego narodu,  gdzie chciał oddać cześć zamordowanym polskim bohaterom, jest  symbolicznym zakończeniem jego godnego życia. Wolny Polak  Lech Kaczyński- Semper Fidelis.   Zginął na posterunku, służąc do końca wolnej, suwerennej, najjaśniejszej  Rzeczypospolitej- ojczyźnie wolnych Polaków, dumnych ze swojej przeszłości.

 Z pełnym przekonaniem twierdze,  że Prezydent  Lech Kaczyński jest  mężem  stanu czasów współczesnych. Jest godzien tego aby uczcić jego pamięć nazwaniem  reprezentacyjnego ronda w Radomsku  imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki.    

Oczywiście jaka będzie nazwa ronda, zależy tylko od miejskich radnych. Może któryś z nich czyta mojego bloga ?   Może będzie zgoda.  Wielka zgoda wszystkich radnych na taką nazwę ronda ?

37 komentarzy do wpisu „Rondo na Krakowskiej, im. Lecha i Marii Kaczyńskich !”

 1. Przeczytałem i wysłuchałem, i wiem, że:
  .
  Prezesem Zarządu Okręgowego jest pan Antoni Macierewicz. To zaszczyt dla Okręgu ale i problem. Jest on najbardziej zapracowanym człowiekiem w Polsce. Na sen przeznacza 3-4 godziny na dobę. Walczy o najważniejszą prawdę z wszystkich prawd. Realizacja tego zadania limituje możliwości zajmowania się innymi sprawami. To należy przyjąć do wiadomości i cieszyć zaszczytem.
  .
  Faktycznym i jednoosobowym Zarządem Powiatowym jest pan Bartłomiej Misiewicz (z Warszawy) a jak kiedyś napisał (i słusznie) Szymon Zyberyng z Warszawy komórką partii w Radomsku kierować się nie da.
  Pan Misiewicz jest najbardziej zapracowanym asystentem wszystkich polskich polityków. Jest Sekretarzem Zespołu, którym kieruje pan Macierewicz. Jego możliwości zajmowania się Komitetem w Radomsku są, jakie są.
  .
  Sekretarzem Zarządu Okręgowego jest pan Szymon Zyberyng. Ta nominacja + delegacja na Konwencję wskazują w sposób oczywisty, kto zastąpi pana Misiewicza i to nie jako pełnomocnik.
  Nie wiem czy to dobrze czy źle.
  Ale jestem absolutnie pewien, że będąc przewodniczącym Zarządu w Radomsku i nawet nic nie robiąc będzie przewyższał jakością a przede wszystkim klasą Maciejewskiego, Pluteckiego i Olszewskiego, każdego z osobna i wziąwszy wszystkich do kupy (użycie słowa „kupa” nie jest przypadkowe).
  .
  A dzisiaj, jak jako twardy sympatyk Jarosława Kaczyńskiego i jego partii, proszę Szymona:
  .
  aby do czasu powstania strony internetowej radomszczańskiego PiS (oby była podobna do tej, którą wypracował pan Mariusz Kamiński) http://szymonzyberyng.pl/ była czasowo jej substytutem i
  .
  aby Szymon, i dziś i „na jutro” pamiętał, że powiat radomszczański to nie tylko Radomsko albowiem to mniej niż 50.000 mieszkańców a cała reszta to ponad 63.000 i co ważne zdecydowanie mniej skażona „ideologią” PO a niektóre rejony, na przykład gmina Przedbórz, całkowicie wolne od tej zarazy.

 2. Szanowny NB, nie jestem sekretarzem Zarządu Okręgowego PiS. I nie zamierzam, zastępować p.B.Misiewicza w jego funkcjach.

 3. A rondo Polskich Kresów.. chociażby pomyślmy dziś z sentymentem o tamtych czasach, tamtych ludziach, tamtych terenach.

 4. Szymon napisał:
  „to są to wewnętrzne sprawy PiS, więc publicznie nie będę dywagował na ten temat”
  .
  Na blogu Szymona wisi ANKIETA.
  Jej istotą jest pytanie, kierowane do NIELICZNYCH członków PiS i BARDZO LICZNYCH sympatyków PiS
  o ich stosunek do tych osób (nie tylko członków PiS), które zszargały sobie opinię kolaborując z PO, tak
  jakby PSL nie ubrudził sobie rączek współrządząc razem z PO.
  .
  I przynajmniej dla mnie rodzi się dylemat. Co to są „wewnętrzne sprawy PiS”?
  .
  Uwzględniając i szanując to „zastrzeżenie” mające chronić interes PiS,
  czyli pomijając elementy sprawy nie nadające się do upublicznienia,
  korzystając z informacji już wcześniej upublicznionych,
  podejmę próbę udowodnienia absurdalności sytuacji, w której tkwimy.
  Wy NIELICZNI członkowie PiS i my BARDZO LICZNI sympatycy PiS.
  .
  W Starostwie Powiatowym „trwa na granicy egzystencji” koalicja, której stroną jest PiS.
  Każdy z członków tej koalicji stanowi języczek u wagi.
  .
  Jak każdy, to i Wojciech Karbownik, który trafił do rady z drugiego miejsca listy PiS, wobec wyboru zdobywcy pierwszego miejsca na burmistrza.
  .
  Miłosz Naczyński, za „panowania” Krzysztofa Maciejewskiego
  był członkiem Zarządu Okręgowego i Powiatowego
  a to dlatego, że był przyjacielem i prawą ręką Maciejewskiego.
  Był (i jest –sic!) w Przedborzu przewodniczącym 7-mio osobowego Koła PiS.
  Koła składającego się z osób absolutnie uzależnionych od Naczyńskiego.
  Koła zamkniętego dla innych.
  Koła, które przez 7 lat istnienia nie odbyło jednego zebrania.
  .
  Na Wybory-2010. Maciejewski z Naczyńskim stworzyli listę PiS do Rady Powiatu.
  Na tej liście, z wyjątkiem Naczyńskiego, NIE ZNALAZŁ SIĘ ŻADEN CZŁONEK PIS.
  ..
  A kto się znalazł?
  Ci, z którymi Naczyńskim „kręci lody”, jak to prześlicznie ujęła posłanka Cielobąk-Sawicka.
  Lodziarz Naczyńskiego, radny powiatowy Karbownik uzyskał 341 głosów.
  Wśród uprawnionych [14.759] zdobył 0,0231%,
  a wśród głosujących [9.157] – 0,0372% głosów,
  co uczynienie z Karbownika JĘZYCZKIEM U WAGI KOALICJI rządzącej powiatem
  czyni nie tylko komicznym ale surrealistycznym.
  .
  Warto dodać, że Karbownik ubiegał się,
  jako jeden z czterech kandydatów w wyborach na burmistrza Przedborza w 2006 roku.
  Uzyskał 510 głosów, najgorszy wynik wśród kandydujących.
  Został radnym gminnym z wynikiem 62 głosy.
  .
  Kogo reprezentuje Karbownik?
  Ja wiem i tą wiedzą podzielę się.
  Wiem, bo byłem14.11.2010 na imprezie wyborczej, w trakcie której Naczyński zaprezentował
  PT Wyborcom „Swoją Drużynę”, TEORETYCZNIE drużynę PiS.
  Każdy z wywołanych na scenę MDK kandydat brał mikrofon w rękę i wyjaśniał,
  że teoretycznie jest kandydatem z listy PiS ale tak naprawdę to PiS ma gdzieś.
  Robiąc oko do publisi robił aluzję, z której wynikało, że tym, którego wielbi to Zbynio mąż Patrycji.
  .
  A tak w ogóle, to lista PiS w wyborach „dała pleców” koncertowo.
  Lista PiS uzyskała 19.9%, co jest klęską, bowiem zejście poniżej 35% (tyle zwyczajowo uzyskuje PiS),
  tam gdzie na Lecha Kaczyńskiego głosowało ponad 80%, jest dnem.
  .
  Dlaczego i po co ja to piszę?
  .
  Nie mam orientacji, co do innych przedstawicieli PiS tworzących Koalicję.
  Z wyjątkiem jednego ale w ramach „tajności spraw wewnętrznych” przemilczę to, czego doświadczyłem.
  Ale jeżeli to są podobne jednostki, jak Karbownik, to „strach się bać” o przyszłość PiS w powiecie.

 5. moja propozycja nazwy dla ronda: Zdobywców Westerplatte lub Obrońców Stalingradu :)

 6. Czy radni PiS popierający rządy SLD, powinni mieć prawo kandydować z list PiS w wyborach ?

 7. Pojawił się wPiS p. Szymona o nazwie ronda, a potem inicjatywa radnych. Widać, kto kreuje politykę PiS w Radomsku. Gratuluję p. Szymonie. Wreszcie ktoś z głową na karku zajął się tą partią. Jak najmniej p. Bebłocińskiej. P.Szymonie, czy pan spotyka się z Maciejewskim, ostatnio widziałem go pod pana kancelarią ?

 8. Do radomszczanina – Radni PiS popierający rządy SLD??? To taka prymitywna manipulacja słowem. Jakie rządy sprawuje SLD w Radomsku? Zapewne jest częścią porozumienia ale realne rządy w mieście sprawuje Prezydent. Sprawuje i sprawowała bo pomimo diabelskiego Porozumienia przeciwko niej: Maciejewski, Słowiński, Zacharewicz, porozstawiała ich po kątach. PO czuła się tak silna w mieście i powiecie, że wydawało się jej, iż nic nie może wyrwać się spod ich kontroli. Niestety polegli i całe szczęście, tak jak upadają na kolana w kraju. Niszczą powiat, przeszkadzają w mieście, to prawda o PO. A teraz piszą hasła typu PiS popiera rządy SLD. Żenada…

 9. Someone necessarily assist to make seriously posts I would state.
  That is the first time I frequented your website page and so far?
  I surprised with the analysis you made to make this actual put up amazing.
  Wonderful job!

Dodaj komentarz