blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Rondo na Krakowskiej, im. Lecha i Marii Kaczyńskich !

Nie da się ukryć, że skrzyżowanie ulicy Krakowskiej, Targowej i Starej Drogi jest jednym z „głupszych” w Polsce. Tak  naprawdę już od dawna należało tam zbudować rondo. Lepiej późno niż wcale. Szkoda tylko, że prominentni  działacze PO,  J.Zacharewicz, starosta Robert Zakrzewski, sekretarz Tomasz Kornacki nie użyli swoich  politycznych wpływów i nie sPOwodowali,  żeby  rondo wybudowała  GDDKiA. Przecież to były minister Cezary Grabarczyk jest wielkim przyjacielem radomszczańskiej PO. To on gościł na konwencjach naszej elity PO i promował byłego już posła Jacka Zacharewicza.  Jedno zdanie ministra i rondo jest. To zapewne przypadek, że w miastach  rządzonych przez  PO, GDDKiA czyni różne inwestycje. Ale ok. Mieszkańcy Radomska wybudują rondo bez POmocy PO, za swoje pieniądze. Szkoda tylko mieszkańców ul.Partyzanckiej. Będą musieli czekać. Ale sądzę, że będą pamiętać komu POdziękować.  POradzimy sobie bez POmocy PO.  Nie tylko przy budowie ronda.  Mieszkańcy Elbląga, Bytomia już „POdziękowali”  PO.

Rondo przy ul. Krakowskiej, powinno mieć   godną nazwę. Uważam, że to rondo powinno nazywać się imieniem Lecha I Marii Kaczyńskich.  

Takie nazwanie ronda byłoby godnym  uczczeniem pamięci o  tragicznie zmarłym Prezydencie i jego małżonce.   

Parę słów przypomnienia dokonań Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był prawdziwym mężem stanu. Wiernym Polsce, działającym na rzecz jej pełnej suwerenności.  Całym swoim  życiem i służbą ojczyźnie  udowodnił,  że dobro polski jest dla niego najwyższą  wartością   był wybitnym przedstawicielem opozycji  demokratycznej w komunistycznym, totalitarnym  PRL,  internowanym w stanie wojennym.

Prezydent profesor Lech Kaczyński współtworzył Solidarność. Był szefem Najwyższej Izby Kontroli, a potem Ministrem Sprawiedliwości bezwzględnie zwalczającym korupcję i zorganizowaną przestępczość. W 2002 roku został wybrany na Prezydenta Warszawy. Uwieńczeniem jego pracy w służbie ojczyźnie była prezydentura Polski.

 Jako Prezydent Warszawy przywrócił  POLAKOM zapomnianych bohaterów Powstania Warszawskiego.  Lech  Kaczyński przywrócił Warszawie  dumę, ze swoją prawdziwej, bohaterskiej przeszłość .  Za Jego kadencji zbudowano Muzeum Powstania Warszawskiego, którym uczcił 60-tą rocznicę tego narodowego zrywu. Z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego powstał projekt renowacji najbardziej reprezentacyjnego miejsca stolicy – Krakowskiego Przedmieścia, który został zrealizowany po zakończeniu Jego kadencji. Pan Prezydent był również inicjatorem Centrum Nauki Kopernik.

 Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przywrócił  Polakom pamięć i dumę z polskości. Dzięki inicjatywom  Lecha Kaczyńskiego  Polacy zrozumieli wagę narodowej tożsamości.  Jego  oddanie Polsce  stanowi   wzorzec polskiego patrioty czasu pokoju. Lech Kaczyński przywrócił pamięć o zapomnianych bohaterach. Stawiając ich  jednocześnie za wzór postaw patriotycznych.  Uhonorował odznaczeniami wielu autentycznych  bohaterów,  czasu wojny, czasów powojennych i Solidarności.

Tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego,   w drodze na miejsce kaźni elity polskiego narodu,  gdzie chciał oddać cześć zamordowanym polskim bohaterom, jest  symbolicznym zakończeniem jego godnego życia. Wolny Polak  Lech Kaczyński- Semper Fidelis.   Zginął na posterunku, służąc do końca wolnej, suwerennej, najjaśniejszej  Rzeczypospolitej- ojczyźnie wolnych Polaków, dumnych ze swojej przeszłości.

 Z pełnym przekonaniem twierdze,  że Prezydent  Lech Kaczyński jest  mężem  stanu czasów współczesnych. Jest godzien tego aby uczcić jego pamięć nazwaniem  reprezentacyjnego ronda w Radomsku  imieniem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki.    

Oczywiście jaka będzie nazwa ronda, zależy tylko od miejskich radnych. Może któryś z nich czyta mojego bloga ?   Może będzie zgoda.  Wielka zgoda wszystkich radnych na taką nazwę ronda ?

181 komentarzy do wpisu „Rondo na Krakowskiej, im. Lecha i Marii Kaczyńskich !”

Dodaj komentarz