blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Lech Kaczyński wystawa !

W mega upalne niedzielne południe zamiast siedzieć i chłodzić się w domu, wyszedłem z niego. Aby wyjść w 37 stopniowy upał, powód musiał był arcyważny. I taki był. Poszedłem na otwarcie wystawy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Otwarcie wystawy miało miejsce w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Radomsku. Wystawę „ściągnięto” do Radomska z inicjatywy ks. proboszcza Romana Szecówki i przewodniczącego Rady Miasta Jacentego Olszewskiego. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał pełnomocnik powiatowy PiS Bartłomiej Misiewicz.
Prezes Okręgu p. minister Antoni Macierewicz specjalnie z okazji otwarcia wystawy napisał okolicznościowy list.
„Przywołujemy dziś postać, czyny i pamięć niezwykłego człowieka, profesora dr. Lecha Kaczyńskiego najwybitniejszego prezydenta jakiego miała Polska. Wciąż trudno nam się oswoić z ta śmiercią, wciąż trudno uwierzyć w zbrodnie, która zniszczyła życie tak wielkiej części polskiej elity z prezydentem na czele. Jeszcze mamy w oczach jego postać jak otwierał muzeum Powstania Warszawskiego, jak w Sejmie przypominał, że nigdy nie zgodzi się na ograniczenie praw pracowników i podwyższenie wieku emerytalnego dla polskich kobiet. I pamiętamy te tytuły gazet wychodzących w Polsce i za granicą wyśmiewających prezydenta Polski za to, że domagał się równych praw w Unii Europejskiej dla polskich rolników. Nigdy nie zapomnimy jak w Tibilisi wraz z innymi przywódcami Europy środkowej powstrzymał wojska rosyjskie zmierzające na stolicę Gruzji.
Poległ będąc w pełni sił realizując wielki plan odbudowy niepodległego i sprawiedliwego państwa polskiego. Poległ realizując to wielkie marzenie i nasze zadanie narodowe, w które wielu Polaków już przestało wierzyć. I trudno się temu dziwić. Po dwudziestu latach oszustw i krętactwa, po dwudziestu latach pustych obietnic, po latach rządów oszustów trudno dać wiarę, że prezydent może być uczciwym patriotą broniącym polskiego interesu narodowego.
Lech Kaczyński pokazał, że nic nie jest jeszcze stracone. A Polacy maja siłę zdolną przekształcić nasz kraj i stać się rzecznikiem innych państw i narodów miedzy Odra i Kaukazem, Morzem Bałtyckim i Morzem Czarnym. Ale przede wszystkim, że są zdolni do budowy sprawiedliwego ładu społecznego we własnej Ojczyźnie. Lech Kaczyński o tym marzył, o tym mówił ale przede wszystkim prezydent Lech Kaczyński ten program realizował. Dziś, gdy nie ma już polskich stoczni zniszczonych przez rządy Platformy Obywatelskiej, gdy Rosja sięga otwarcie po polski przemysł petrochemiczny, gdy kraj zalewa mafijna przestępczość, a sędziowie na telefon symbolizują wymiar sprawiedliwości życie i działanie Lecha Kaczyńskiego staje się niedościgłym programem działania.
Czy właśnie dlatego Lech Kaczyński musiał zginąć? Czy To ma być dla całego narodu przestroga, czerwona linia rysująca granice polskiej wolności? Gdy patrzymy na zmiany jakie dokonały się w ciągu ostatnich trzech lat można mieć wrażenie, że tak właśnie jest. Bo przecież gdyby żył prezydent Kaczyński czyż byłoby możliwe by Sejm uchwalił a prezydent podpisał tę hańbę polskiego ustawodawstwa jakim jest ustawa skazująca kobiety polskie na pracę do 67 roku życia? A tak naprawdę przecież wszyscy wiedzę, że wcale nie chodzi o pracę, bo i tak jej nie ma ani dla młodych ani dla starszych, lecz o skrócenie okresu wypłaty ciężko zarobionej emerytury.

A czy byłoby możliwe by Polska zgodziła się na tzw. pakt fiskalnych, który oznacza przejęcie kontroli nad polskim budżetem przez Brukselę gdyby żył prezydent Kaczyński? A czy byłoby możliwe by polscy naukowcy musieli głodować by nauka historii wróciła do szkół? A wreszcie czy ktoś z Państwa wyobraża sobie że prezydent Kaczyński mógłby wybudować pomnik bolszewickim najeźdźcom na polach pod Ossowem gdzie padł bohaterski ks. Skorupko , jak uczynił to prezydent Bronisław Komorowski?
Tych kilka przykładów pokazuje jak zmieniła się Polska od czasu śmierci prezydenta i towarzyszącej mu w Smoleńsku elicie narodowej. Przed trzema laty Polska odzyskiwała siłę, wolność i dobrobyt. Dziś minister spraw zagranicznych, który niedawno deklarował w Berlinie, że jesteśmy gotowi zrezygnować z niepodległości, chwali się, że jest najczęściej interweniującym ministrem Unii Europejskiej, a w tym sam czasie bezrobocie zwiększa się o następne tysiące pozbawionych szans i nadziei młodych ludzi porzucających własną Ojczyznę bo tu się nie da nic zrobić!
Prawo i Sprawiedliwość nigdy się nie zgodzi na taką degradację Polaków i Polski. Wszyscy razem pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie obronić zagrożona wolności słowa, gdy próbowano wyeliminować Telewizję Trwam a przedtem zniszczyć Radio Maryja. Program PiS wskazuje na konieczność odbudowy polskiego przemysłu, renacjonalizację banków, zrównanie polskiego rolnictwa z rolnictwem innych państw UE. Ten program kontynuuje działania Lecha Kaczyńskiego, realizuje to co pragnął uczynić osią swojej drugiej prezydenckiej kadencji. Dziś ten program uzyskał wsparcie już 40 procent Polaków i uczynił z Prawa i Sprawiedliwości najsilniejszą partię w Polsce.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wystawy. Ona przypomina nam kim był i co dla Polski uczynił Lech Kaczyński. Jej obecność wśród nas przyczyni się do tego, że skutecznie będziemy realizowali program odbudowy Polski, który przygotował Prezydent Lech Kaczyński.

48 komentarzy do wpisu „Lech Kaczyński wystawa !”

 1. Krótki cytat z listu Antoniego Macierewicza:
  „Program PiS …Dziś ten program uzyskał wsparcie już 40 procent Polaków i uczynił z Prawa
  i Sprawiedliwości najsilniejszą partię w Polsce.”
  .
  A ja przewrotnie zapytam:
  A w powiecie radomszczańskim też?
  .
  Bo, ja odnoszę wrażenie, że pomimo sprzyjającej atmosfery politycznej, czego dowodem różnego rodzaju wybory, tutejszy PiS dogorywa.
  .
  Jak się czyta, to się wie, że sytuacja powiatu radomszczańskiego nie jest czymś wyjątkowym. Teren a to nim jesteśmy a stolica to dwie różne kwestie.
  .
  Tu, tak jak w innych podobnych powiatach, panuje przekonanie, że działanie w partii ma mieć przełożenie na karierę zawodową. To jest chore i to jest przyczyna zła. Przecież Maciejewski & Company blokowali rozwój partii aby nie ponosić ryzyka pojawienia się w PiS jednostek bardziej, niż on wartościowych. I słusznie. Bo przewyższyć przykładowego pana Maciejewskiego to żadna sztuka. Maciejewskiego nie ma od ponad roku i co?
  .
  Czytam, znowu cytat:
  „Wystawę „ściągnięto” do Radomska z inicjatywy ks. proboszcza Romana Szecówki i przewodniczącego Rady Miasta Jacentego Olszewskiego.”
  .
  To, że Jacenty Olszewski jest przewodniczącym Rady to jedno a to, że jest zawieszonym przewodniczącym Zarządu Powiatowego PiS to drugie. Pisanie o jednym a przemilczanie drugiego to właśnie przykład „powiatowego” spojrzenia na PiS i „pospólstwo”, które na PiS głosuje.
  .
  Taki sposób partyjnego działania (jeżeli to nazwać działaniem) odpycha od partii. Nie od idei i programu, o którym pisze Antoni Macierewicz ale od partyjnego aparatu, który już niedługo sam (bez członków) będzie tworzyć PiS. Dlaczego, jak grzyby po deszczu pojawiają się Kluby Gazety Polskiej? Pojawiają się i tętnią życiem. Bo Kluby niczym nie przypominają „struktur terenowych” partii. Aparat partyjny PiS „w terenie” niczym nie różni się od sposobu funkcjonowania PZPR.
  .

 2. Jakoś tak; dyskusja się nie klei.
  .
  Może coś takiego na lepszy początek?
  .
  http://bezdekretu.blogspot.com/2013/08/oredzie-nienawisci.html#comment-form
  .
  przemek łośko
  „…Czy ktoś może mnie oświecić, dlaczego dysponując partią, zapleczem ideologicznym, skromną, ale jednak bazą finansową, więc dlaczego opozycja nie organizuje się w terenie? Dlaczego nie tworzy mediów lokalnych i centralnych? Atrofia woli? …”
  .
  Odpowiedź
  Aleksander Ścios
  „…Brak organizacji w terenie jest natomiast efektem słabości regionalnych przedstawicielstw PiS-u i lęku, jaki towarzyszy miejscowym działaczom. Podczas kampanii wyborczej 2011 roku wielokrotnie doświadczaliśmy, że aktywność obywatelska była odbierana jako zagrożenie. Zmuszała tych ludzi do realnych działań, burzyła miejscowe układy, wytrącała z błogiego samozadowolenia. Warto też pamiętać, że “ławka personalna” PiS-u musi być niezwykle krótka, jeśli kandydatem na wszystkie stanowiska staje się postać z Unii Wolności. …”

 3. Dyskusja się nie klei bo nikt nie chce się narazić prezentując inny pogląd niż ten obowiązujący. Ja też nie

 4. Czarny nie udawaj że nie wiesz. Obowiązujący pogląd jest taki że Lech Kaczyński był największym, najlepszym, najbardziej patriotycznym Prezydentem RP. Został w zdradziecki sposób zabity w zamachu ukartowanym przez Tuska z Putinem. Gdyby nie było zamachu to Kaczyński wygrał by wybory w 2010 roku, PiS wygrał by wybory do sejmu i wtedy nasz kraj nareszcie stał by się wolny, niezależny, spływający mlekiem i miodem……Chyba jednak słońce za bardzo mi przygrzało idę łeb oblać zimną wodą…

 5. A ja niedawno widziałem w NTL starostę Roberta Zakrzewskiego i radną Magdalenę Spólnicką. Jaka to łada para. Radomszczański PiS nie ma takiej pary. PO górą.

 6. A ja myślę, że w naszym powiecie wszystko jest odwrotnie. Jak w Polsce POdobno PIS ma przewagę, to u nas na razie leży. Oby się niedługo nie okazało, że w całej Polsce z Pisem jest tak samo jak u nas. Kto nas wtedy uratuje? Kryzys demokracji jest bliski. Polityka sięgnęła dna.

 7. Gdy Urząd Marszałkowski zakwestionował część przetargów w związku z zakupem sprzętu medycznego do nowego szpitala, Zarząd Powiatu natychmiast zwołał konferencję prasową by poinformować mieszkańców powiatu jak bardzo nieudolnie pracował poprzedni Zarząd i jakie teraz mogą być w związku z tym konsekwencje. Z wielkiej chmury już powstał deszczyk ale obecnie gdy Urząd Marszałkowski, kontrolując wykonanie termomodernizacji I LO i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu, wytknął błędy w prowadzonych inwestycjach i wystąpił o częściowy zwrot kosztów tych inwestycji, Zarząd nie zwołał konferencji prasowej by o tym istotnym fakcie poinformować mieszkańców, więcej! – nie udziela w tej sprawie żadnych informacji… Szkoda, że czwartkowa Sesja zwołana była w trybie nadzwyczajnym bo zapewne padłyby kłopotliwe pytania a tak sprawę póki co zamieciono pod przysłowiowy dywan :-)

 8. Czy może ktoś coś wie dlaczego w takim pilnym trybie ( informacja pojawiła się 13.08.2013)na 22.08.2013 r. zwołano Zebranie Grup Członkowskich, a następnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w ESBANKU Banku Spółdzielczym. W ostatnim czasie zauważyłam, że Zarząd pozbywa się pracowników, skraca godziny pracy placówek, a teraz to NADZWYCZAJNE Walne. O co chodzi?

 9. W tytule jest o wystawie. Ja też. Ale o wystawie na wybory. W szczególe, to o tym jak długo radomszczański PiS zamierza na swoich listach wyborczych wystawiać osobników typu Naczyński, Zawisza czy Karbownik?

Dodaj komentarz