blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Agresja czerwonej gwiazdy 17 września 1939 r.- początek 50 letniej sowieckiej okupacji Polski !

Muszę ich zawieźć w suche miejsce

i kopczyk z piasku zrobić duży

zanim im wiosna sypnie kwiaty

i mocny zielny sen odurzy,

Puste miejsce

lecz wciąż ponad nim drży powietrze

po tamtych głosach .

Prolog,  Zbigniew Herbert

Z uwagą i wzruszeniem patrzę na stare czarno-białe zdjęcie długiego rowu,  znajdującego się u podnóża stromego  wzniesienia.  Zwykły pusty rów  w lesie, w polskim Grodnie,  na „Psiej Górce”.  To teraz puste miejsce, lecz wciąż  ponad nim drży powietrze po tamtych  głosach(okrutnego bólu i cierpienia),   żołnierzy  i  dzieci- obrońcach Grodna,  którzy 22 września 1939 r. będąc jeńcami wojennymi zostali  rozjechani przez czołgi  „wyzwolicieli” z Armii Czerwonej. Wcześniej sowieccy żołnierze przywiązywali polskie dzieci do pancerzy czołgów, zmuszając obrońców Grodna do zaprzestania walki. Zapomniane bohaterskie „Orlęta Grodzieńskie” cześć Wam i chwała na wieki.

Agresja ZSRR na Polskę 17 września 1939 roku należy do najtragiczniejszych i wciąż mało znanych epizodów w naszej historii.  Sowieccy namiestnicy z PZPR w oficjalnej propagandzie przemilczali tę rocznicę.  W komunistycznym PRL-u,  tę wojnę wymazano z naszej historii. Jak u Orwella w 1984 r, ewaporowano ją z pamięci Polaków.  Przecież w PRL-u, obraz ZSRR mógł być tylko dobry, pozytywny.  To byli przyjaciele, wyzwoliciele. PRL był oparty na fałszu  kłamstwie.  W komunistycznym PRL-u totalitarny, zbrodniczy ZSRR,   nie mógł być agresorem, który wspólnie z Hitlerem dokonał IV rozbioru Polski, który mordował polskie dzieci, polskich oficerów, eksterminował polska ludność cywilną na bardziej masową  skalę niż Niemcy.

Agresja sowiecka na Polskę we wrześniu 1939 r., była osobliwą wojną  ze względu na ogromną dysproporcję sił oraz potworne barbarzyństwo  najeźdźców.  Obrona przed najeźdźcą prowadzona była w sposób improwizowany i w warunkach pełnego chaosu i zamieszania. Jednak wielu polskich dowódców nie straciło zimnej krwi i stawiło najeźdźcy wspaniały opór. Szczególny hołd musimy naszą pamięcią, oddawać  bohaterskim żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza.

Data 17 września, każdemu powinna przypominać, że  ZSRR był dla Polaków takim samy agresorem i okupantem jak Niemcy, a  działanie na rzecz stalinowskiej armii, było współpracą z okupantem.

Obchodzimy kolejną rocznica radzieckiej agresji na Polskę.  Dnia 17 września 1939 r. Armia Czerwona wkroczyła na wschodnie tereny Rzeczpospolitej, łamiąc obowiązujący od 1932 r. polsko-sowiecki pakt o nieagresji.

Najciekawsza jest oficjalna nazwa agresji na Polskę.  Radzieccy komuniści nazwali ją “Kampania wyzwoleńcza Armii Czerwonej“.

J.Stalin WYZWALAŁ Polaków  dwa razy. Pierwszy raz w 1939 r. Drugi raz wyzwalał nas w 1944 r. i  1945 r.

Czy nie jest upokarzające, że  lokalni postkomuniści z SLD, w całej Polsce  świętują rzekome wyzwolenie polskich miast przez Armię Czerwoną. Dziwi mnie, że nie obchodzą tego wyzwolenia przez Armię Czerwoną we wrześniu i styczniu. Można by dwa razy do roku pokazać się w czapce z czerwoną gwiazdą.

W komunistycznym PRL-u, o tym , że Józef Stalin był najwierniejszym sojusznikiem ADOLFA HITLERA całkowicie milczano. Za powiedzenie tej prawdy groziło usuniecie ze szkoły.  Podobnie jak prawdy, że A.Hitler zawarł z J.Stalin tajny pakt, dotyczący IV rozbioru Polski.  Brunatny, niemiecki socjalizm był  sprzymierzony z czerwonogwiaździstm komunizmem. Fakty  o wspólnej defiladzie Armii Czerwonej i Werhmachtu w Brześciu w dniu 22 września 1939 r., którą odebrali wspólnie kombrig Siemion Kriwoszein i niemiecki generał Heinz Guderian  i o podziale stref wpływów w Europie środkowo-wschodniej między Hitlera i Stalina ,to była prawda zakazana.  Większość Polaków , o tych faktach, dowiedziała się dopiero po 1989 r.

Czy zbrodniarz J.Stalin, który od 17 września 1939 r. okupował Polskę, eksterminował Polaków mordując ich i wywożąc na Syberię,  w 1944 r. zmienił się w łagodnego baranka ? Czy ten J.Stalin myślał o wolnej , demokratycznej i suwerennej Polsce ? Czy J.Stalin tworząc agenturalną PPR i jej zbrojne ramię Gwardię Ludową ,przekształconą w Armię Ludową, tworzył polską partyzantkę ,mającą walczyć o wolną, niepodległą Polskę ?

Tylko komunista albo ignorant historyczny na powyższe pytania odpowie twierdząco. Armia Ludowa , była częścią Armii Czerwonej.  Sztab Główny AL. był ściśle podporządkowany J.Stalinowi. Armia Czerwona walczyła z Niemcami.   Ale czy Armia Czerwona i  Armia Ludowa walczyły o wolną i niepodległą Polskę ? Oczywiście nie. Armia Czerwona i jej jednostki pomocnicze, takie jak AL., walczyły o podbicie i zniewolenie Europy. Armia Czerwona walczyła z Niemcami o zastąpienie jednego totalitaryzmu – faszyzmu, drugim, gorszym totalitaryzmem – komunizmem. Armia Ludowa walczyła o to samo. O zamontowanie w Polsce najgorszego z ustrojów. Zbrodniczego komunizmu.

Postkomuniści z SLD budują swoją tożsamość na pamięci o komunistycznym PRL-u. Mamy demokrację. Mają prawo świętować partyzantów J.Stalina, którzy tchórzliwie, pijani uciekli przed Niemcami z lasu pod Ewiną. Komuniści i postkomuniści fałszowali historię, fałszują ją i będą fałszowali. Taka natura tych ludzi .

Armia Czerwona „szła” na Berlin. Na okupowanych terenach Polski( zwanych przez komunistów wyzwolonymi) zostawały oddziały NKWD i „Smiersza”, siejąc terror. Radzieccy agenci, aby zniewolić Polaków, tworzyli polskojęzyczne Urzędy Bezpieczeństwa. Do UB masowo wstępowali byli członkowie AL. To oni tworzyli aparat komunistycznego  terroru, który miał zniewolić Polaków.

Gdy słyszymy kłamliwą tezę, że Armia Czerwona nas wyzwoliła, a sowieccy kolaboranci z PPR i AL walczyli o wolną Polskę,  należy  pamiętać  co powiedział Stalin w czerwcu 1945 r.  „To nie Niemcy, tylko Polska jest naszą największą zdobyczą wojenną!”. To zdanie Stalin – morderca, bandyta i  ludobójca – wypowiedział w trakcie uroczystości w Moskwie w obecności półtora tysiąca najważniejszych sowieckich marszałków, generałów i dowódców.

Czy demokratycznie wybrany polski polityk poseł, starosta, wójt, radny,  powinien brać udział w jakiekolwiek uroczystości dotyczącej polskojęzycznych żołnierzy J.Stalina, a w dniu 17 września brać udział w prawdziwie patriotycznych obchodach agresji wojsk J.Stalina na Polskę. Czy polski polityk może jednocześnie oddawać hołd partyzantom spod znaku czerwonej gwiazdy, a potem oddawać hołd   polskim oficerom zamordowanym w  Katyniu,  przez oprawców z NKWD, noszącym czapki z czerwoną gwiazdą ?

Polski polityk, musi wybrać albo jest polskim patriotą albo postkomunistą,  przeniesionym z PRL-u i wyznającym stalinowską wersję historii !!!   Oddawanie  hołdu partyzantom J.Stalina świadczy o tym, że jest się ideowym spadkobiercom PPR i PZPR.  Mentalnie tkwi się w totalitarnym PRL.  Polityk ceniący demokratyczne wartości i  system wartości cywilizacji zachodniej, nie może oddawać hołdu zbrodniczej organizacji służącej wrogiemu mocarstwu, mordującemu polskich żołnierzy i zniewalającemu Polskę.

Czy w demokratycznych Niemczech, niemiecki polityk brałby udział w uroczystościach podczas których oddaje się hołd funkcjonariuszom gestapo i NSDAP  ?

96 komentarzy do wpisu „Agresja czerwonej gwiazdy 17 września 1939 r.- początek 50 letniej sowieckiej okupacji Polski !”

 1. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you design this
  website yourself or did you hire someone to do it
  for you? Plz answer back as I’m looking to construct my own blog and would like to know where u got this from.

  many thanks scoliosis surgery https://0401mm.tumblr.com/ scoliosis surgery

 2. I’m amazed, I must say. Seldom do I come across a blog that’s both educative and entertaining, and without a doubt,
  you’ve hit the nail on the head. The issue is something that too few men and women are speaking intelligently about.
  I’m very happy I came across this during my hunt for something regarding this.

  cheap flights http://1704milesapart.tumblr.com/ cheap flights

 3. Hello there, I discovered your website by way of
  Google while looking for a comparable subject, your web site
  got here up, it appears good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, simply was alert to your weblog through Google, and
  found that it is truly informative. I am gonna be careful
  for brussels. I will appreciate when you continue
  this in future. A lot of people will probably be benefited from your
  writing. Cheers! quest bars https://www.iherb.com/search?kw=quest%20bars quest bars

Dodaj komentarz