blog prywatny

"[..] jak trudno ustalić imiona wszystkich tych, którzy zginęli w walce z władzą nieludzką [..] a przecież w tych sprawach konieczna jest akuratność nie wolno pomylić się nawet o jednego [..] jesteśmy mimo wszystko stróżami naszych braci [..] musimy zatem wiedzieć policzyć dokładnie zawołać po imieniu [..]"

Zbigniew Herbert
"Pan Cogito o potrzebie ścisłości"

Wybory do PE czyli zaczęła się równia POchyła !

Wybory, wybory i PO wyborach. Wreszcie można zobaczyć, jakie poparcie mają poszczególne partie. To nie mało wiarygodne sondaże. To realne rozpoznanie walką, przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. W skali kraju jedno można stwierdzić – Polacy coraz wyraźnie zaczynają mówić w kierunku PO…paszoł won !
Ciekawsza jest jednak zdecydowana przegrana PO na naszym radomszczańskim podwórku.
Przypomnę wyniki. W powiecie radomszczańskim na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 7 547 wyborców – 44.49 procent, na PO swój głos oddało 3 590 wyborców – 21.16 procent. W Radomsku PiS otrzymał 3 237 głosów – 41.08 procent, a PO zdobyła 2 343 głosów – 29.74 procent.
Masakrę jakiej dokonali wyborcy na PO, najlepiej widać, porównując wyniki do PE z 2009 r. Wtedy na PO w powiecie zagłosowało 5093 osób, co dało 32, 47 % poparcia. W Radomsku na PO głosowało 3338, co przełożyło się na prawie 42 % poparcie. A więc megaklęska.
Lokalni POspolici Obłudnicy są ewidentnie na równi POchyłej, pikują w dół….
Nadmienić należy, że lokalna PO, robiła ostrą kampanię wyborczą. Moim zdaniem złamano przy tym prawo, prowadząc kampanię w szkołach poprzez zapraszanie kandydatów na spotkania z młodzieżą. Starosta Zakrzewski i jego poputczycy ośmieszyli się, organizując „wkładanie” kamienia węgielnego. Zrobiono sztuczne, wyborcze widowisko rodem z „Misia”. Brakowało tylko helikoptera, który transportowałby ten kamień węgielny i dziewczynek w ludowych strojach recytujących „ Starosta Zakrzewski jest PO prostu boski- gdy starosta i Skrzydlewska startuje, to całe Radomsko głosuje. Męski, piękny Zakrzewski, basen z fontanną, metro, lotnisko i kosmodrom zbuduje, gdy wieś na niego zagłosuje”. Ta heca z kamykiem pokazała, jak lokalne PO jest dalekie od Europy, a jak bliskie PRL-u.
Kolejny ból pełowców . Zacharewicz et consortes postawili na Skrzydlewską, zwalczając Saryusza. A tu masz, przykra niespodzianka. Ot problem. Wujek sarjusz, POdciął skrzydełka Joasi i chłopcy z Radomska zostali z ręką w nocniku. Układów w Brukseli nie budiet.
Czarowanie wyborców, totalnie się nie udało. Czar prysł. Radomszczanie POkazali pełowcom środkowy palec ! Przed wyborami samorządowymi, strach powinien powoli ściskać pośladeczki chłopcom z PO ! Zapowiada się niezłe rozPOwolnienie !
Kolejnym wielkim przegranym niedzielnych wyborów są lokalni postkomuniści z PZPR, nazywający się dla hecy SLD. Ciach, Drzazgowa, też robili niezłą kampanie wyborczą, a tu koncercik, a tu spotkanie z Ukrainką tańczącą kiedyś na rurze. Pokazywanie się, lansowanie. I co….nico….komuszki dostały w powiecie 1400 głosów co dało 8 % poparcie. W Radomsku odpowiednio 747 głosów – 9,48 %. W 2009 r. postkomuniści otrzymali w powiecie 2471 głosów – 15, 75 , a w Radomsku 1393 głosy- 17, 45 % . Wyborczy pogrom komuchów. Spadek poparcia o połowę. W całym kraju wzrost, w Radomsku megaspadek. Czas na śmietnik historii. Postkomuniści z Radomska, o jaka piękna katastrofa ! Drzazga, Ciach lansowali się z dziewczyną spod rury ,organizowali koncerty, spotkania i ….zebrali głosy ubeków, starych nomenklaturowych PZPR-owców i ich rodzin. Sojusz Lewizny to zdychająca, geriatryczna partia !!
Wybory w powiecie radomszczańskim i Radomsku wygrał PiS. Odpowiednio 7 547 głosów – 44.49 procent i 3 237 głosów – 41.08 procent. Ale przestrzegam przed wpadaniem w samo zachwyt . Tych wyborów nie wygrali lokalni działacze PiS, uwikłani w dziwne koalicje. Te wybory wygrał europoseł Janusz Wojciechowski. Doskonały niedzielny wynik PiS nie przełoży się na wybory samorządowe. Prawicowy elektorat zagłosuje także na Annę Milczanowską i FSG. Wydaje się, że ambicje lokalnych działaczy PiS nie pozwolą na stworzenie wspólnej prawicowej koalicji, która wygrałaby w cuglach wybory samorządowe. Zapowiada się bezwzględna walka o prawicowy elektorat. Kto ją wygra ? Oczywiście PO i RdR !
Wydaje się, że polityk, który doznał upokarzającej klęski nie powinien narażać się na jeszcze większą , kolejną porażkę… Mądry Polak po szkodzie. Ale w tym wypadku, należy powiedzieć, że przed szkodą i po szkodzie głupi !

25 komentarzy do wpisu „Wybory do PE czyli zaczęła się równia POchyła !”

 1. When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now
  each time a comment is added I get four e-mails with the same comment.
  Is there any way you can remove people from that service?
  Bless you!

 2. With havin so much content and articles do you ever run into any issues of plagorism
  or copyright infringement? My website has a lot of exclusive content
  I’ve either written myself or outsourced but it appears a
  lot of it is popping it up all over the internet without my agreement.
  Do you know any solutions to help stop content from being
  ripped off? I’d definitely appreciate it.

Dodaj komentarz